GAME OVER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fotoğraftaki genç 19 yaşında ve 97 santim boyunda... Cam kem

Fotoğraftaki genç 19 yaşında ve 97 santim boyunda... Cam kem Empty Fotoğraftaki genç 19 yaşında ve 97 santim boyunda... Cam kem

Mesaj  xury Cuma Eyl. 07, 2007 3:36 am

Fotoğraftaki genç 19 yaşında ve 97 santim boyunda... Cam kem 6cyqbv6
Özel ders alarak öğrenimini tamamlayan 97 santimetre boyundaki Zekeriya Ünal, bir internet sitesinde editörlük ve köşe yazarlığı yapıyor
yaşındaki Zekeriya Ünal, halk arasında Cam Kemik hastası (Osteogenesis Imperfecta) olarak dünyaya geldi. Kırılgan bir kemik yapısına sahip olduğu için akranları gibi okula gidemeyen Ünal, özel ders alarak öğrenimini tamamladı. Tekerlekli sandalyesine mahkum yaşayan Ünal, şimdi bir bir internet sitesinde editörlük ve köşe yazarlığı yapıyor.
Engelli olmasına rağmen hayata sıkı sıkıya bağlı olan ve diğer engellilere örnek olmaya çalışan Zekeriya Ünal, Mustafa Kemal ****** hayranı. ******'ün kişiliğini, görüşlerini ve yaptıklarını çok beğendiğini söyleyen Ünal, "Onu çok sevdiğim içinde koluma ****** imzası bulunan dövme yaptırdım. Ayrıca sürekli onun resimleri basılmış tişörtler giyiyorum" dedi.
Hastalığı yüzünden yaşıtları gibi fiziksel olarak gelişemediğini ve boyunun 97 santimetre olduğunu belirten Ünal, "Ben evin tek çocuğuyum. Doğuştan halk arasında Cam Kemik denilen hastalığa yakalanmışım. Hastalıktan dolayı çok zorluk çektim. Ancak bunu hiçbir zaman duygu sömürüsü haline getirmedim. Küçükken kemiklerim cam gibi olduğu için çok kırılırdı ancak 10-15 yıldır kırılmıyor" diye konuştu.

Türkiye'de engelli olarak yaşamanın zor olduğunu vurgulayan Ünal, "Köşe yazılarımda engellilerin hep normal insan gibi olduklarını anlatmak için mücadele veriyorum. Engellilerin kabul edilmesi gerektiğini anlatıyorum. Türkiye'de engelliler için çıkan yasalar da mutlaka uygulanmalı" dedi.
xury
xury
Admin
Admin

- Similar topics